I.B  -  ZÁPAD   KRAJSKÁ  SOUTĚŽ

TJ Doksy B/Staré Splavy  -  Tatran Jablonné

NE 3.6.2018  v 16,00 hod.   hřiště ve Starých Splavech

Rozhodčí : Nádeník Zdeněk, Bohata Antonín, Šůma Josef                   ŽK  3/2        90 diváků

Góly : 39. Beránek Jan, 53. Doubrava Jan, 61. Chlumecký Radek  -  79. Hetver Jaromír (PK)

Sestava Doks B :
Szabo Milan, Horčík Martin (46. Brodský Ondřej), Reichelt Adam, Doubrava Jan, Beránek Jan (K), Vácha Lukáš (67. Líbal Petr), Horčík Michal,

Chlumecký Radek, Vítek Jíří, Prskavec Jiří, Miler Stanislav .

Sestava Jablonného : Holub Marek, Knolle Petr, Čermák Filip, Zelený Vratislav,                                                       Velecký Tomáš (60. Hubka Jan), Janďura Michal, Vajtr Jaroslav, Olbrich Patrik,

Liebezeit  Martin (46. Šimon Vojtěch), Hetver Jaromír (K), Opršal Jan (83. Murdza Mykola).

Vedoucí : Hetverová Marie, trenér : Holub Marek .

Hned v druhé minutě vychytal Milan Szabo tutovku útočníkovi Tatranu a ve třetí minutě se zranil domácí Martin Horčík. Zápas pro něj skončil, ale neměl ho kdo vystřídat. Áčko v té době hrálo ve Višňové a dorost v Děčíně. Takže ve Starých Splavech poločas odehráli domácí jen v deseti . Tým doplnili dorostenci, kteří přijeli až na druhý poločas. Přesto rezerva Doks vedla v první půli – 1 : 0, když gól vstřelil Jan Beránek až šest minut před pauzou. Mezi tím bylo utkání vyrovnané. Žádný tým nevynikal střelecky. Šanci měl Radek Chlumecký, ale ze závaru střílel ze sedmi metrů jen do náruče Marka Holuba. Beránek pálil v 19.min., ale v cestě mu stála tyč Holubovy branky. Většinu času prvních pětačtyřiceti minut se hrálo mezi vápny. Šanci také měli hosté, ale jejich snaha o tlak v první části hry byla platonická. Ve 44.min. nebezpečně vystřelil Jarda Vajtr, ale jen těsně nad. Domácí bez problémů vedení uhájili.

Druhý poločas byl oboustranně viditelně kvalitnější. Důležitý moment pro domácí přišel osm minut po přestávce. Jan Doubrava obešel dva beky, vystřelil po zemi k zadní tyči a béčko vedlo - 2 : 0 . V 61.min. kopal roh Doubrava a Radek Chlumecký zvýšil hlavou na - 3 : 0. Čtvrt hodiny před koncem měl na svých kopačkách tutovku Vratislav Zelený, ale dal malou ránu a Szabo chytil. Hosté z Jablonného dali všechny síly do závěrečného tlaku. Zejména po levé straně utíkal domácím bekům Jan Hubka. V 79.min. fauloval nechtěně Petr Líbal na hranici šestnáctky a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil kapitán Jaromír Hetver – 1 : 3 . Zasloužená výhra domácích. Hoši z Jablonného předvedli bojovnou hru, ale střelecky se jim dnes nedařilo.

Vladimír Černý